Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919

Kommande matcher
SEPTEMBER 2019
 
17
18:45
tis
18:45    
U17 , Klostergårdens IP - Centrumplan
 
U17 » 
Lunds BK - Danskt lag 1
  -      
18
17:00
ons
17:00    
U17 , Klostergårdens IP - Plan 3
 
U17 » 
Lunds BK - Danskt lag 2
  -      
18
18:00
ons
18:00    
F16 (Födda 03-04), Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK - Träningsmatch Danmark  -      
18
18:15
ons
18:15    
P11 (Födda 08), Smörlyckans IP
Lunds FF - Lunds BK  -      
19
18:30
tor
18:30    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK - Dösjöbro IF  -      
19
19:00
tor
19:00    
P12 (Födda 07), Västervångs IP konstgräs 7-manna 1
FC Trelleborg svart - Lunds BK gul  -      
20
18:30
fre
18:30    
P11 (Födda 08), Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
Malmö FF 2 - Lunds BK gul  -      
21
09:30
lör
09:30    
PF9(Födda 10), Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1A
Torns IF svart - Lunds BK vit  -      
21
09:45
lör
09:45    
P15 (Födda 04), Möllevallen IP, Skanör A-plan
Skanör Falsterbo IF - Lunds BK vit  -      
21
10:00
lör
10:00    
P10 (Födda 09), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Torns IF  -      
21
10:00
lör
10:00    
PF9(Födda 10), Högalids IP C-plan 5-manna 1
Harrie FF - Lunds BK gul  -      
21
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 08), Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF grön  -      
21
11:00
lör
11:00    
PF9(Födda 10), Tornavallen B-plan 7-manna 1
Torna Hällestads IF - Lunds BK blå  -      
21
11:30
lör
11:30    
P10 (Födda 09), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Åkarps IF 2  -      
21
11:30
lör
11:30    
U19, Kristineslätt IP 1
U19 » 
Falkenbergs FF - Lunds BK
  -      
21
12:00
lör
12:00    
F13(Födda 06-08), Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
FC Staffanstorp vit - Lunds BK  -      
21
12:30
lör
12:30    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Linero IF grön  -      
21
12:45
lör
12:45    
PF8 (Födda 11), Övrig plats
Linero och Dalby - Lunds BK  -      
21
13:00
lör
13:00    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Furulunds IK svart  -      
21
13:00
lör
13:00    
P14 (Födda 05), Övrig plats
GOF IF/Löberöds IF - Lunds BK vit  -      
21
13:00
lör
13:00    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK gul - Furulunds IK gul  -      
21
13:30
lör
13:30    
PF8 (Födda 11), Övrig plats
Hörby och Linero - Lunds BK  -      
21
14:30
lör
14:30    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK röd - Kvarnby IK röd  -      
21
15:00
lör
15:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK - Kulladals FF 2  -      
21
15:00
lör
15:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK - Kulladals FF 2  -      
22
10:30
sön
10:30    
PF8 (Födda 11), Hardeberga, Knutsvallen, samling Arena Park Lund
Harrie FF och Torns IF - Lunds BK  -      
22
11:00
sön
11:00    
F13(Födda 06-08), Smörlyckans IP Plan 6, Konstgräs
Lunds FF vit - Lunds BK  -      
22
11:00
sön
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Helsingborg City FC svart  -      
22
11:15
sön
11:15    
PF8 (Födda 11), Övrig plats
Dalby och Harrie - Lunds BK  -      
22
12:00
sön
12:00    
P15 (Födda 04), Högalids IP, B-plan
Harrie FF - Lunds BK gul  -      
22
13:00
sön
13:00    
P13 (Födda 06), Kronetorpsvallen B-plan 9-manna
Arlövs BI - Lunds BK blå  -      
22
13:00
sön
13:00    
P15 (Födda 04), Sandskogens IP A-plan
Ystads IF FF vit - Lunds BK blå  -      
22
14:00
sön
14:00    
P10 (Födda 09), Korsavads IP C-plan 7-manna
IFK Simrishamn blå - Lunds BK gul  -      
22
14:00
sön
14:00    
U16 ( Födda 03 ), Vinåvallen B
Vinbergs IF - Lunds BK  -      
22
14:00
sön
14:00    
U17 , Borås Arena 2 konstgräs
U17 » 
IF Elfsborg - Lunds BK
  -      
22
15:00
sön
15:00    
P13 (Födda 06), Exercisfältet B-plan 9-manna
IK Wormo - Lunds BK gul  -      
22
17:00
sön
17:00    
Herr, Rimnersvallen
Herr » 
IK Oddevold - Lunds BK
  -      
22
17:30
sön
17:30    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Skabersjö DFF
  -      
22
17:30
sön
17:30    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Skabersjö DFF
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
SEPTEMBER 2019
 
15
17:30
sön
17:30    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - GIF Nike0  -  5  
15
16:00
sön
16:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP
Lunds BK - Örgryte IS FF3  -  3  
15
14:00
sön
14:00    
PF9(Födda 10), Dalby IP 7-manna
Dalby GIF svart - Lunds BK blå  -      
15
13:00
sön
13:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK vit - Lindeborgs FF 1948 vit5  -  1  
15
13:00
sön
13:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Varbergs BoIS FC
4  -  3  
15
12:30
sön
12:30    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Lunds BOIS6  -  4  
15
12:00
sön
12:00    
P11 (Födda 08), Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Klågerups GoIF röd  -      
15
12:00
sön
12:00    
P13 (Födda 06), Hyllie IP konstgräs
Hyllie IK svart - Lunds BK röd5  -  2  
15
11:30
sön
11:30    
P14 (Födda 05), Bäckagårds IP plan 1
Kvarnby IK - Lunds BK gul4  -  2  
15
11:00
sön
11:00    
P12 (Födda 07), Högalids IP, A-plan 7-manna 1
Harrie FF röd - Lunds BK blå  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier