Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
Kommande matcher
JANUARI 2019
 
20
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Backarnas FF  -      
20
10:30
sön
10:30    
P11 (Födda 07), Landskrona IP
bk landora - Lunds BK vit  -      
20
12:00
sön
12:00    
P14 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Hittarps IK  -      
20
12:30
sön
12:30    
P9 (Födda 09), Veberöds idrottshall
Romelecupen 2019 - Lunds BK  -      
20
13:00
sön
13:00    
Bk Höllviken - Lunds BK blå  -      
20
14:30
sön
14:30    
P13 (Födda 05), Halmstad Arenas Konstgräsplan 6
IS Halmia - Lunds BK  -      
 
25
17:00
fre
17:00    
F16 (Födda 03-04), Uppåkravallen
Uppåkra IF - Lunds BK  -      
27
08:30
sön
08:30    
P9 (Födda 09), Harlösahallen
Harlösaspelen - Lunds BK  -      
27
11:00
sön
11:00    
P14 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Husie IF  -      
27
12:00
sön
12:00    
Dam, Lomma IP
Dam » 
Gif nike - Lunds BK
  -      
27
12:00
sön
12:00    
P11 (Födda 07), Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK blå  -      
FEBRUARI 2019
 
02
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Hittarps IK  -      
02
11:30
lör
11:30    
P12 (Födda 06), Landskrona IP
Landskrona BOIS - Lunds BK  -      
02
14:00
lör
14:00    
P14 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Näsets SK  -      
02
14:00
lör
14:00    
U19, Klostergårdens IP - Centrumplan
U19 » 
Lunds BK U19 - FC Helsingör U19
  -      
02
16:00
lör
16:00    
P14 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Näsets SK  -      
02
16:30
lör
16:30    
U16 ( Födda 03 ), Bunkeflo IP, https://goo.gl/maps/M5dTqiGs8fx
IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK  -      
03
11:00
sön
11:00    
P10 (Födda 08), Uppåkravallen, Hjärup
Uppåkra IF - Lunds BK  -      
03
11:00
sön
11:00    
P11 (Födda 07), Bjärred
Bjärreds IF - Lunds BK gul  -      
03
11:00
sön
11:00    
P12 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Harrie FF  -      
03
13:00
sön
13:00    
P15 (Födda 03), Jonstorps IP, https://goo.gl/maps/xp5RmuFmauj
Jonstorps IF - Lunds BK  -      
03
13:00
sön
13:00    
U16 ( Födda 03 ), Jonstorps IP, https://goo.gl/maps/xp5RmuFmauj
Jonstorps IF - Lunds BK  -      
03
13:30
sön
13:30    
U17 , Landskrona IP
U17 » 
Landskrona BoIS U17 - Lunds BK U17
  -      
03
14:00
sön
14:00    
P14 (Födda 04), Kvarnby
Kvarnby IK - Lunds BK  -      
 
09
08:00
lör
08:00    
PF8 (Födda 10), Nils Holgersson Hallen, Skurup
YG Cupen - Lunds BK  -      
09
10:00
lör
10:00    
F13(Födda 06-08), Smörlyckans IP
Lunds FF - Lunds BK  -      
09
10:00
lör
10:00    
P10 (Födda 08), Stångby IP
Torns IF - Lunds BK  -      
09
10:30
lör
10:30    
P13 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Harrie IF  -      
09
10:30
lör
10:30    
P14 (Födda 04), Lilla Torg
Lilla Torgs FF - Lunds BK  -      
09
12:30
lör
12:30    
P12 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Husie IF  -      
09
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
 
Herr » 
Lunds BK - Hvidovre
  -      
09
15:00
lör
15:00    
U19, Kulladals IP
U19 » 
Kulladals FF U21 - Lunds BK
  -      
09
19:00
lör
19:00    
F16 (Födda 03-04), Svaleboskolan
Romelecupen, Veberöd - Lunds BK  -      
10
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IK Wormo  -      
10
11:45
sön
11:45    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
FC Rosengård - Lunds BK blå  -      
10
12:00
sön
12:00    
P13 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Åstorps IF  -      
10
13:00
sön
13:00    
U17 , Östran
U17 » 
Vellinge IF U17 - Lunds BK U17
  -      
10
14:00
sön
14:00    
P14 (Födda 04), Limhamn/Bunkeflo
LB07 - Lunds BK  -      
10
16:00
sön
16:00    
P14 (Födda 04), Limhamn/Bunkeflo
Lb07 - Lunds BK  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
P14 (Födda 04), Övrig plats
Bara - Lunds BK  -      
16
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
 
Herr » 
Lunds BK - Avarta
  -      
17
17:00
sön
17:00    
P10 (Födda 08), Kulladal
Kulladals FF - Lunds BK  -      
 
23
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK blå - Trelleborgs FF  -      
23
13:00
lör
13:00    
Herr, Övrig plats
Herr » 
Landskrona Bois - Lunds BK
  -      
 
26
19:00
tis
19:00    
U17 , Right to Dream Park
U17 » 
FC Nordsjälland U17 - Lunds BK U17
  -      
27
19:30
ons
19:30    
U19, Exans IP (Landskrona)
U19 » 
IK Wormo A (Div4) - Lunds BK U19
  -      
MARS 2019
 
02
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Fortuna FF  -      
02
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Ramlösa Södra  -      
02
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - IFK Malmö
  -      
03
10:00
sön
10:00    
P10 (Födda 08), Tångvalla IP
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
03
11:00
sön
11:00    
IFK Osby - Lunds BK  -      
03
12:00
sön
12:00    
P14 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Veberöd AIF  -      
 
08
19:00
fre
19:00    
U19, Smörlyckans IP
U19 » 
Lunds SK A (Div5) - Lunds BK U19
  -      
09
10:00
lör
10:00    
LB 07 - Lunds BK blå  -      
09
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Höörs IS  -      
09
12:00
lör
12:00    
P14 (Födda 04), Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK  -      
09
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - Eslövs BK
  -      
09
14:00
lör
14:00    
P14 (Födda 04), Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK  -      
10
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - FC Staffanstorp  -      
10
12:00
sön
12:00    
P12 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Veberöds AIF  -      
10
13:00
sön
13:00    
P14 (Födda 04), Skanör Falsterbo
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
10
14:00
sön
14:00    
U17 , Klostergårdens IP - Centrumplan
U17 » 
Lunds BK U17 - Torns IF U19
  -      
10
15:00
sön
15:00    
Dam, Teckomatorp konstgräs
Dam » 
Röstånga is - Lunds BK
  -      
 
16
10:30
lör
10:30    
P12 (Födda 06), Furulunds IP
Furulunds IK - Lunds BK  -      
16
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - IK Wormo  -      
16
11:30
lör
11:30    
P10 (Födda 08), Vannhögs IP
FC Trelleborg - Lunds BK  -      
16
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - IFK Hässleholm
  -      
16
15:00
lör
15:00    
U19, Övrig plats
U19 » 
Högaborgs BK A (Div3) - Lunds BK U19
  -      
17
12:00
sön
12:00    
F13(Födda 06-08), Kirsebergs IP
Backarnas FF - Lunds BK  -      
17
12:00
sön
12:00    
U17 , Lomma IP
U17 » 
GIF Nike U19 - Lunds BK U17
  -      
17
13:00
sön
13:00    
Dam, Klostergårdens IP - Centrumplan
Dam » 
Lunds BK - Gislöv IF
  -      
 
20
17:45
ons
17:45    
U19, Klostergårdens IP - Centrumplan
U19 » 
Lunds BK U19 - Södra Sandby A (Div3)
  -      
23
08:00
lör
08:00    
P12 (Födda 06), Linero IP
LInero IF - Lunds BK  -      
23
13:00
lör
13:00    
Herr, Övrig plats
Herr » 
Mjällby AIF - Lunds BK
  -      
24
14:00
sön
14:00    
U17 , Klostergårdens IP - Centrumplan
U17 » 
Lunds BK U17 - IF Lödde U19
  -      
 
30
12:00
lör
12:00    
U17 , Östgötaporten
U17 » 
IFK Norrköping FK - Lunds BK
  -      
30
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - Hässleholms IF
  -      
30
13:00
lör
13:00    
U19, Höllviken IP
U19 » 
BK Höllviken A (Div4) - Lunds BK U19
  -      
APRIL 2019
 
06
08:30
lör
08:30    
P9 (Födda 09), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - 7-mannakickoff  -      
07
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - Degerfors IF
  -      
07
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - IF Lödde
  -      
 
13
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Askeröds IF
  -      
14
sön
00:00    
U17 , Behrn Arena
U17 » 
Örebro SK FK - Lunds BK
  -      
14
sön
00:00    
U19, Borgeby IP A-plan
U19 » 
Bjärreds IF - Lunds BK
  -      
 
20
lör
00:00    
Dam, Granhällans IP A-Plan
Dam » 
Rydsgårds AIF - Lunds BK
  -      
21
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - IF Elfsborg
  -      
21
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Eskilsminne IF
  -      
 
27
lör
00:00    
Dam, Nya IP
Dam » 
Blentarps BK - Lunds BK
  -      
28
sön
00:00    
U17 , Halmstad Arena P1
U17 » 
Halmstads BK - Lunds BK
  -      
28
sön
00:00    
U19, Österås IP A-plan
U19 » 
IFK Hässleholm - Lunds BK
  -      
MAJ 2019
 
04
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Gärsnäs AIS
  -      
05
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - IFK Göteborg
  -      
05
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - IFK Osby
  -      
 
11
lör
00:00    
Dam, Gärds Köpinge IP A-plan
Dam » 
Gärds Köpinge IF - Lunds BK
  -      
12
sön
00:00    
U17 , Bravida Arena
U17 » 
BK Häcken - Lunds BK
  -      
12
sön
00:00    
U19, Kristianstads Fotbollsarena
U19 » 
Kristianstad FC - Lunds BK
  -      
 
18
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Tomelilla IF
  -      
19
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - Örgryte IS FF
  -      
19
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Landskrona BoIS
  -      
 
25
lör
00:00    
Dam, Gamla IP/Lindholmsvägen A-plan
Dam » 
Skabersjö DFF - Lunds BK
  -      
26
sön
00:00    
U17 , Vångavallen
U17 » 
Trelleborgs FF - Lunds BK
  -      
26
sön
00:00    
U19, Påskbergsvallen A
U19 » 
Varbergs BoIS FC - Lunds BK
  -      
 
30
09:30
tor
09:30    
P9 (Födda 09), Övrig plats
Halör cup - Lunds BK  -      
JUNI 2019
 
01
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Vittskövle IF
  -      
02
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - IK Oddevold
  -      
02
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Falkenbergs FF
  -      
 
08
lör
00:00    
Dam, Hörby IP A-plan
Dam » 
Hörby FF - Lunds BK
  -      
09
sön
00:00    
U17 , Gasten IP
U17 » 
Kalmar FF - Lunds BK
  -      
09
sön
00:00    
U19, Brovallen
U19 » 
IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK
  -      
 
14
19:00
fre
19:00    
Dam, Askeröds IP A-plan
Dam » 
Askeröds IF - Lunds BK
  -      
16
sön
00:00    
U17 , Klostergårdens IP
U17 » 
Lunds BK - Malmö FF
  -      
16
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - BK Olympic
  -      
 
23
sön
00:00    
U19, Tolvans IP A-plan
U19 » 
IF Lödde - Lunds BK
  -      
23
14:00
sön
14:00    
U17 , Olympia
U17 » 
Helsingborgs IF - Lunds BK
  -      
AUGUSTI 2019
 
04
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Bjärreds IF
  -      
 
11
sön
00:00    
U19, Harlyckans IP 1
U19 » 
Eskilsminne IF - Lunds BK
  -      
 
17
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Rydsgårds AIF
  -      
18
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - IFK Hässleholm
  -      
 
24
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Blentarps BK
  -      
25
sön
00:00    
U19, Osby IP A-plan
U19 » 
IFK Osby - Lunds BK
  -      
 
31
lör
00:00    
Dam, Gärsvalla IP A-plan
Dam » 
Gärsnäs AIS - Lunds BK
  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Kristianstad FC
  -      
 
07
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Gärds Köpinge IF
  -      
08
sön
00:00    
U19, Landskrona IP E-plan konstgräs
U19 » 
Landskrona BoIS - Lunds BK
  -      
 
14
lör
00:00    
Dam, Tomelilla IP A-plan
Dam » 
Tomelilla IF - Lunds BK
  -      
15
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - Varbergs BoIS FC
  -      
 
21
lör
00:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Skabersjö DFF
  -      
22
sön
00:00    
U19, Falkenbergs IP A
U19 » 
Falkenbergs FF - Lunds BK
  -      
 
28
lör
00:00    
Dam, Möllekullen A-plan
Dam » 
Vittskövle IF - Lunds BK
  -      
29
sön
00:00    
U19, Klostergårdens IP
U19 » 
Lunds BK - IF Limhamn Bunkeflo
  -      
OKTOBER 2019
 
06
15:00
sön
15:00    
Dam, Klostergårdens IP
Dam » 
Lunds BK - Hörby FF
  -      
06
15:00
sön
15:00    
U19, Lindängens IP
U19 » 
BK Olympic - Lunds BK
  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier