Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919

Spelade matcher
MARS 2019
 
22
18:30
fre
18:30    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Lunds BK U16  -      
22
18:30
fre
18:30    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK U16 - Lunds BK P15  -      
20
18:15
ons
18:15    
U19, Klostergårdens IP - Centrumplan
U19 » 
Lunds BK U19 - Södra Sandby A (Div3)
2  -  0  
19
17:20
tis
17:20    
P10 (Födda 09), Stångby IP
Torns IF - Lunds BK  -      
 
17
18:00
sön
18:00    
Dam, Klostergårdens IP - Centrumplan
Dam » 
Lunds BK - Gislöv IF
0  -  0  
17
14:00
sön
14:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - Hyllie IK20  -  0  
17
14:00
sön
14:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - Hyllie IK20  -  0  
17
12:00
sön
12:00    
F13(Födda 06-08), Kirsebergs IP
Backarnas FF - Lunds BK  -      
17
12:00
sön
12:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Trelleborgs FF  -      
17
12:00
sön
12:00    
P14 (Födda 05), Vikenplanen
Furulunds IK - Lunds BK  -      
17
12:00
sön
12:00    
PF9(Födda 10), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - LFF  -      
17
12:00
sön
12:00    
U17 , Lomma IP
U17 » 
GIF Nike U19 - Lunds BK U17
0  -  7  
17
10:00
sön
10:00    
P11 (Födda 08), Tångvalla IP
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
16
16:15
lör
16:15    
P15 (Födda 04), Pilbäcks IP Tygelsjö
IFK Klagshamn - Lunds BK  -      
16
15:00
lör
15:00    
U19, Övrig plats
U19 » 
Högaborgs BK A (Div3) - Lunds BK U19
1  -  1  
16
14:30
lör
14:30    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IS Halmia  -      
16
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - IFK Hässleholm
3  -  0  
16
13:00
lör
13:00    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IF Lödde  -      
16
11:30
lör
11:30    
P11 (Födda 08), Vannhögs IP
FC Trelleborg - Lunds BK  -      
16
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - IK Wormo  -      
16
10:00
lör
10:00    
P13 (Födda 06), Furulunds IP
Furulunds IK - Lunds BK  -      
15
18:45
fre
18:45    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Hässleholms if  -      
15
18:30
fre
18:30    
Lunds BK - Lunds BK  -      
13
17:00
ons
17:00    
Herr, Övrig plats
Herr » 
Trelleborgs FF - Lunds BK
1  -  1  
 
10
18:00
sön
18:00    
U17 , Klostergårdens IP - Centrumplan
U17 » 
Lunds BK U17 - Torns IF U19
1  -  1  
10
16:00
sön
16:00    
U16 (Födda 03), Vejby Idrottsplats, https://goo.gl/maps/EQeiG9zXpc
Vejby IF - Lunds BK  -      
10
16:00
sön
16:00    
U16 ( Födda 03 ), Vejby Idrottsplats, https://goo.gl/maps/EQeiG9zXpc
Vejby IF - Lunds BK  -      
10
15:45
sön
15:45    
PF8 (Födda 11), Victoriastadion
Lunds FF - Lunds BK  -      
10
14:00
sön
14:00    
F16 (Födda 03-04), Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - Furulunds IK0  -  9  
10
13:30
sön
13:30    
P11 (Födda 08), Linero IP
Linero IF - Lunds BK  -      
10
12:00
sön
12:00    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Veberöds AIF  -      
10
12:00
sön
12:00    
P15 (Födda 04), Skanör Falsterbo
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
10
11:00
sön
11:00    
U16 (Födda 03), Tomelilla IP konstgräs
Tomelilla IF - Lunds BK5  -  8  
10
11:00
sön
11:00    
U16 ( Födda 03 ), Tomelilla IP konstgräs
Tomelilla IF - Lunds BK5  -  8  
10
10:30
sön
10:30    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Landskrona BoiS  -      
10
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - FC Staffanstorp  -      
09
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - Eslövs BK
2  -  0  
09
13:00
lör
13:00    
P12 (Födda 07), Kirsebergs IP
Malmö City FC 2 - Lunds BK Svart  -      
09
13:00
lör
13:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IF Löde  -      
09
12:00
lör
12:00    
P15 (Födda 04), Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK  -      
09
11:45
lör
11:45    
P12 (Födda 07), Kirseberg IP
Malmö City FC 1 - Lunds BK orange  -      
09
11:00
lör
11:00    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Höörs IS  -      
09
11:00
lör
11:00    
P13 (Födda 06), Dalby IP
Torna Hällestad IF - Lunds BK  -      
09
10:00
lör
10:00    
P12 (Födda 07), Bunkeflo IP
LB 07 - Lunds BK blå  -      
08
19:00
fre
19:00    
U19, Smörlyckans IP
U19 » 
Lunds SK A (Div5) - Lunds BK U19
0  -  3  
 
03
17:00
sön
17:00    
P14 (Födda 05), Excercisfältet konstgräs
IK Wormo - Lunds BK  -      
03
16:00
sön
16:00    
IFK Osby - Lunds BK  -      
03
14:00
sön
14:00    
F16 (Födda 03-04), Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - Fortuna FF1  -  8  
03
13:00
sön
13:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Linero IF8  -  1  
03
13:00
sön
13:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Linero IF8  -  1  
03
11:00
sön
11:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK  -      
03
10:00
sön
10:00    
P10 (Födda 09), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BOIS  -      
02
14:00
lör
14:00    
U17 , Lödde IP
U17 » 
IF Lödde U19 - Lunds BK U19/U17
1  -  11
02
14:00
lör
14:00    
U19, Lödde IP
U19 » 
IF Lödde U19 - Lunds BK U19/U17
1  -  11
02
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
Herr » 
Lunds BK - IFK Malmö
1  -  2  
02
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Ramlösa Södra  -      
02
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Fortuna FF  -      
02
09:30
lör
09:30    
P12 (Födda 07), Hylle IP
Hyllie IK - Lunds BK  -      
02
09:15
lör
09:15    
PF8 (Födda 11), Åkarps IP
Åkarps IF - Lunds BK  -      
01
18:45
fre
18:45    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - FC Trelleborg  -      
FEBRUARI 2019
 
28
19:00
tor
19:00    
P15 (Födda 04), Övrig plats
IFK Klagshamn - Lunds BK  -      
27
19:30
ons
19:30    
U19, Exans IP (Landskrona)
U19 » 
IK Wormo A (Div4) - Lunds BK U19
4  -  3  
26
19:00
tis
19:00    
U17 , Right to Dream Park
U17 » 
FC Nordsjälland U17 - Lunds BK U17
2  -  0  
 
24
14:15
sön
14:15    
P15 (Födda 04), Lindängens IP
BK Olympic - Lunds BK  -      
24
09:00
sön
09:00    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK  -      
23
13:00
lör
13:00    
Herr, Övrig plats
Herr » 
Landskrona Bois - Lunds BK
0  -  1  
23
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK blå - Trelleborgs FF  -      
23
10:30
lör
10:30    
P12 (Födda 07), Mariedals IP
Lilla Torg - Lunds BK  -      
23
10:30
lör
10:30    
P13 (Födda 06), Konstgräset plan 10
Malmö FF - Lunds BK  -      
21
13:30
tor
13:30    
P10 (Födda 09), Gräshallen
Sportlovcupen - Lunds BK  -      
 
17
12:00
sön
12:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK  -      
16
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
 
Herr » 
Lunds BK - Avarta
1  -  0  
16
11:00
lör
11:00    
P11 (Födda 08), Kulladals IP
Kulladals FF - Lunds BK  -      
16
10:00
lör
10:00    
P15 (Födda 04), Övrig plats
Bara - Lunds BK  -      
 
10
17:00
sön
17:00    
Dam, Klostergårdens IP - Centrumplan
Dam » 
Lunds BK - Gif nike
0  -  1  
10
16:45
sön
16:45    
PF8 (Födda 11), Victoriastadion
Lunds BK - Lunds FF  -      
10
16:00
sön
16:00    
P15 (Födda 04), Limhamn/Bunkeflo
Lb07 - Lunds BK  -      
10
14:00
sön
14:00    
P15 (Födda 04), Limhamn/Bunkeflo
LB07 - Lunds BK  -      
10
13:00
sön
13:00    
U17 , Östran
U17 » 
Vellinge IF U17 - Lunds BK U17
0  -  2  
10
12:00
sön
12:00    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Åstorps IF  -      
10
11:45
sön
11:45    
P12 (Födda 07), Rosengårds Ip
FC Rosengård - Lunds BK blå  -      
10
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IK Wormo  -      
10
10:00
sön
10:00    
P12 (Födda 07), Tolvans IP
Lödde if - Lunds BK gul  -      
09
19:00
lör
19:00    
F16 (Födda 03-04), Svaleboskolan
Romelecupen, Veberöd - Lunds BK  -      
09
15:00
lör
15:00    
U19, Kulladals IP
U19 » 
Kulladals FF U21 - Lunds BK U19
0  -  5  
09
14:30
lör
14:30    
PF9(Födda 10), Nils Holgerssonhallen
YG Cupen - Lunds BK  -      
09
13:00
lör
13:00    
Herr, Klostergårdens IP - Centrumplan
 
Herr » 
Lunds BK - Hvidovre
0  -  4  
09
12:30
lör
12:30    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Husie IF  -      
09
10:30
lör
10:30    
P11 (Födda 08), Stångby IP
Torns IF - Lunds BK  -      
09
10:30
lör
10:30    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Harrie IF  -      
09
10:30
lör
10:30    
P15 (Födda 04), Lilla Torg
Lilla Torgs FF - Lunds BK  -      
09
10:00
lör
10:00    
F13(Födda 06-08), Smörlyckans IP
Lunds FF - Lunds BK  -      
08
19:00
fre
19:00    
F16 (Födda 03-04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Uppåkra IF  -      
08
18:30
fre
18:30    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - FC Trelleborg   -      
 
03
14:00
sön
14:00    
P15 (Födda 04), Kvarnby
Kvarnby IK - Lunds BK  -      
03
13:30
sön
13:30    
U17 , Landskrona IP
U17 » 
Landskrona BoIS U17 - Lunds BK U17
0  -  5  
03
13:00
sön
13:00    
P14 (Födda 05), Hyllie IP
Hyllie IK - Lunds BK  -      
03
13:00
sön
13:00    
U16 (Födda 03), Jonstorps IP, https://goo.gl/maps/xp5RmuFmauj
Jonstorps IF - Lunds BK  -      
03
13:00
sön
13:00    
U16 ( Födda 03 ), Jonstorps IP, https://goo.gl/maps/xp5RmuFmauj
Jonstorps IF - Lunds BK  -      
03
11:15
sön
11:15    
P11 (Födda 08), Uppåkravallen, Hjärup
Uppåkra IF - Lunds BK  -      
03
11:00
sön
11:00    
P12 (Födda 07), Bjärred
Bjärreds IF - Lunds BK gul  -      
03
11:00
sön
11:00    
P13 (Födda 06), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds FF  -      
02
16:30
lör
16:30    
U16 ( Födda 03 ), Bunkeflo IP, https://goo.gl/maps/M5dTqiGs8fx
IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK  -      
02
16:00
lör
16:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Näsets SK  -      
02
14:00
lör
14:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Näsets SK  -      
02
14:00
lör
14:00    
U19, Klostergårdens IP - Centrumplan
U19 » 
Lunds BK U19 - FC Helsingör U19
0  -  0  
02
11:30
lör
11:30    
P13 (Födda 06), Landskrona IP
Landskrona BOIS - Lunds BK  -      
02
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Hittarps IK  -      
JANUARI 2019
 
27
12:00
sön
12:00    
P12 (Födda 07), Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK blå  -      
27
11:00
sön
11:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Husie IF  -      
27
08:30
sön
08:30    
P10 (Födda 09), Harlösahallen
Harlösaspelen - Lunds BK  -      
25
17:00
fre
17:00    
F16 (Födda 03-04), Uppåkravallen
Uppåkra IF - Lunds BK  -      
 
20
14:30
sön
14:30    
P14 (Födda 05), Halmstad Arenas Konstgräsplan 6
IS Halmia - Lunds BK  -      
20
13:00
sön
13:00    
Bk Höllviken - Lunds BK blå  -      
20
12:30
sön
12:30    
P10 (Födda 09), Veberöds idrottshall
Romelecupen 2019 - Lunds BK  -      
20
12:00
sön
12:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Hittarps IK  -      
20
10:30
sön
10:30    
P12 (Födda 07), Landskrona IP
bk landora - Lunds BK vit  -      
20
10:00
sön
10:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Backarnas FF  -      
19
15:00
lör
15:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Internmatch   -      
19
13:00
lör
13:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Vellinge FF  -      
19
13:00
lör
13:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Vellinge FF  -      
19
11:00
lör
11:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Lödeköpinge IF  -      
19
11:00
lör
11:00    
P14 (Födda 05), Harlyckans IP
Eskilsminne IF - Lunds BK  -      
19
09:30
lör
09:30    
P11 (Födda 08), Bunkeflo IP
Bunkeflo FF - Lunds BK  -      
19
08:30
lör
08:30    
F16 (Födda 03-04), Övrig plats
Kristanstad Arena Cup - Lunds BK  -      
 
13
17:00
sön
17:00    
F16 (Födda 03-04), Övrig plats
Harlösacupen - Lunds BK  -      
13
10:00
sön
10:00    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - FC Bellevue  -      
12
13:00
lör
13:00    
P15 (Födda 04), Kärlekens IP Halmstad
Astrio - Lunds BK  -      
12
13:00
lör
13:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IFK Hässleholm  -      
12
13:00
lör
13:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IFK Hässleholm  -      
12
11:00
lör
11:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Bjärreds IF  -      
11
17:00
fre
17:00    
F16 (Födda 03-04), Övrig plats
Harlösaspelen - Lunds BK  -      
 
03
15:15
tor
15:15    
P10 (Födda 09), Bråhögshallen
Bråhögscupen - Lunds BK vit  -      
03
08:45
tor
08:45    
P10 (Födda 09), Bråhögshallen
Bråhögscupen - Lunds BK gul  -      
DECEMBER 2018
 
29
08:00
lör
08:00    
 
- Lunds BK  -      
29
08:00
lör
08:00    
U16 ( Födda 03 ), Intresseförfrågan
 
- Lunds BK  -      
28
14:15
fre
14:15    
P10 (Födda 09), Baltiska hallen (+ träningshall)
Skånecupen - Lunds BK vit  -      
28
11:55
fre
11:55    
P10 (Födda 09), Baltiska hallen (+ träningshall)
Skånecupen - Lunds BK gul  -      
 
22
12:00
lör
12:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Internmatch  -      
 
16
10:00
sön
10:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IFK Klagshamn  -      
15
15:00
lör
15:00    
U16 (Födda 03), Kulladals IP
Kulladals FF - Lunds BK  -      
15
15:00
lör
15:00    
U16 ( Födda 03 ), Kulladals IP
Kulladals FF - Lunds BK  -      
15
12:00
lör
12:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Internmatch   -      
15
10:00
lör
10:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - B.93  -      
 
09
16:00
sön
16:00    
U16 (Födda 03), Jeppavallen
Höörs IS - Lunds BK  -      
09
11:00
sön
11:00    
U16 (Födda 03), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Jonstorps IF  -      
09
11:00
sön
11:00    
U16 ( Födda 03 ), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Jonstorps IF  -      
08
13:00
lör
13:00    
P15 (Födda 04), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Malmö FF  -      
08
13:00
lör
13:00    
P15 (Födda 04), Västervångs IP
FC Trelleborg - Lunds BK  -      
08
11:00
lör
11:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Limhamn Bunkeflo  -      
08
11:00
lör
11:00    
F13(Födda 06-08), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IFK Osby  -      
07
19:00
fre
19:00    
P15 (Födda 04), Husiegårds ip
Husie IF - Lunds BK  -      
 
02
16:00
sön
16:00    
U16 (Födda 03), Vanningen, https://goo.gl/maps/Lpc2GzQjhGq
Vellinge FF - Lunds BK  -      
02
16:00
sön
16:00    
U16 ( Födda 03 ), Vanningen, https://goo.gl/maps/Lpc2GzQjhGq
Vellinge FF - Lunds BK  -      
02
14:00
sön
14:00    
P12 (Födda 07), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Åstorps FF  -      
02
13:00
sön
13:00    
F13(Födda 06-08), Excercisfältet, Landskrona
IK Wormo - Lunds BK  -      
02
12:00
sön
12:00    
P12 (Födda 07), Berga IP Eslöv
Trollenäs IF - Lunds BK vit  -      
02
12:00
sön
12:00    
P14 (Födda 05), Landskrona IP
Landskrona BoIS - Lunds BK  -      
02
10:30
sön
10:30    
P13 (Födda 06), Nike konstgräs
GIF Nike - Lunds BK  -      
02
10:00
sön
10:00    
P11 (Födda 08), Tångvalla IP, Skanör
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
02
10:00
sön
10:00    
P14 (Födda 05), Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - BK Landora  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier