Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P10 (Födda 08)
Matcher
JANUARI 2018
 
06
11:30
lör
11:30    
Baltiska hallen
 
Skånecupen - Lunds BK  -      
FEBRUARI 2018
 
04
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Internmatcher  -      
 
18
13:00
sön
13:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Linero  -      
 
25
13:00
sön
13:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Åkarp  -      
MARS 2018
 
04
11:30
sön
11:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BOIS  -      
 
12
18:30
mån
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK P9  -      
18
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Staffanstorp United  -      
APRIL 2018
 
08
09:00
sön
09:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK 7-manna kickoff  -      
 
14
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Kvarnby IK röd  -      
14
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK blå - Bjärreds IF gul  -      
15
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Lunds BOIS röd  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Ekevallen
Genarps IF - Lunds BK vit  -      
21
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
22
09:00
sön
09:00    
Lomma IP B-plan
GIF Nike blå - Lunds BK blå  -      
 
28
10:30
lör
10:30    
Pilängsplanen 7-manna 2
GIF Nike grön - Lunds BK gul  -      
29
10:00
sön
10:00    
Knutsvallen B-plan 7-manna 2
Hardeberga BK - Lunds BK blå  -      
29
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - BK Höllviken röd  -      
MAJ 2018
 
05
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK blå - Staffanstorp United FC Ungdom blå  -      
05
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Eslövs BK rödsvart  -      
06
10:00
sön
10:00    
Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF - Lunds BK vit  -      
 
19
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Oxie SK vit  -      
19
11:15
lör
11:15    
Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
Hyllie IK grön - Lunds BK gul  -      
20
12:00
sön
12:00    
Färs & Frosta Arena
Höörs IS blå - Lunds BK blå  -      
 
26
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Husie IF grön  -      
26
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Lindeborgs FF 1948 vit  -      
27
10:00
sön
10:00    
Smörlyckans IP
Lunds FF vit - Lunds BK vit  -      
JUNI 2018
 
01
18:30
fre
18:30    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
IF Lödde 1 - Lunds BK blå  -      
02
13:00
lör
13:00    
Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
Arlövs BI blå - Lunds BK gul  -      
02
13:00
lör
13:00    
Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Lunds BK  -      
03
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Lunds BOIS vit  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Uppåkra IF vit  -      
09
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Eslövs BK röd  -      
09
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - IF Limhamn Bunkeflo B3  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
Åkarps IP
Åkarps IF 2 - Lunds BK gul  -      
16
15:00
lör
15:00    
Svalebo
Veberöds AIF svart - Lunds BK blå  -      
17
13:00
sön
13:00    
Staffansvallen Plan 2
Staffanstorp United FC Ungdom vit - Lunds BK vit  -      
JULI 2018
 
21
14:45
lör
14:45    
Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK - Kristianstad FC  -      
AUGUSTI 2018
 
10
18:30
fre
18:30    
Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
Sjöbo IF blå - Lunds BK blå  -      
12
11:00
sön
11:00    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
Husie IF svart - Lunds BK vit  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Harrie FF röd  -      
19
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF svart  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Hardeberga BK  -      
26
13:00
sön
13:00    
Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 2
BK Höllviken svart - Lunds BK vit  -      
SEPTEMBER 2018
 
01
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Klågerups GoIF  -      
01
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BK blå  -      
 
07
18:30
fre
18:30    
Uppåkravallen
Uppåkra IF grön - Lunds BK vit  -      
08
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Höörs IS blå  -      
 
10
17:40
mån
17:40    
Klostergårdens IP
Lunds BK P10 - Lunds BK P9  -      
15
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Eslövs BK svart  -      
15
11:00
lör
11:00    
Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF - Lunds BK blå  -      
 
18
17:40
tis
17:40    
Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK P10 - Lunds BK P9  -      
22
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - IF Lödde 1  -      
22
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Staffanstorp United FC Ungdom vit  -      
 
29
12:00
lör
12:00    
Bara IP konstgräs 7-manna 1
Bara GoIF - Lunds BK vit  -      
29
14:40
lör
14:40    
Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK röd - Lunds BK blå  -      
OKTOBER 2018
 
06
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Bjärreds IF grön  -      
06
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - GIF Nike röd  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier