Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P11 (Födda 08)

Matcher
DECEMBER 2018
 
02
10:00
sön
10:00    
Tångvalla IP, Skanör
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
JANUARI 2019
 
19
09:30
lör
09:30    
Bunkeflo IP
Bunkeflo FF - Lunds BK  -      
FEBRUARI 2019
 
03
11:15
sön
11:15    
Uppåkravallen, Hjärup
Uppåkra IF - Lunds BK  -      
 
09
10:30
lör
10:30    
Stångby IP
Torns IF - Lunds BK  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Kulladals IP
Kulladals FF - Lunds BK  -      
MARS 2019
 
10
13:30
sön
13:30    
Linero IP
Linero IF - Lunds BK  -      
 
16
11:30
lör
11:30    
Vannhögs IP
FC Trelleborg - Lunds BK  -      
17
10:00
sön
10:00    
Tångvalla IP
Skanör-Falsterbo IF - Lunds BK  -      
APRIL 2019
 
13
10:00
lör
10:00    
Smörlyckans IP
Lunds FF vit - Lunds BK vit  -      
13
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Värpinge IF röd  -      
13
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - GIF Nike blå  -      
 
20
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
21
10:00
sön
10:00    
Vikenplanen
Furulunds IK gul - Lunds BK blå  -      
 
27
10:00
lör
10:00    
Högalids IP, B-plan 7-manna 1
Harrie FF blå - Lunds BK blå  -      
28
11:00
sön
11:00    
Askeröds IP B-plan 7-manna 1
Askeröds IF - Lunds BK vit  -      
MAJ 2019
 
04
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Lunds BOIS vit  -      
04
12:30
lör
12:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Harrie FF röd  -      
 
11
10:00
lör
10:00    
Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
Höörs IS blå - Lunds BK blå  -      
12
09:00
sön
09:00    
Pilängsplanen 7-manna 2
GIF Nike röd - Lunds BK vit  -      
12
14:00
sön
14:00    
Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF - Lunds BK gul  -      
 
18
12:00
lör
12:00    
Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Lunds BK vit  -      
19
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Kvarnby IK röd  -      
19
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Eslövs BK svart  -      
 
24
18:30
fre
18:30    
Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
Sjöbo IF blå - Lunds BK blå  -      
25
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Torns IF svart  -      
26
10:30
sön
10:30    
Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
Värpinge IF vit - Lunds BK gul  -      
JUNI 2019
 
08
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Staffanstorp United FC blå  -      
09
11:30
sön
11:30    
Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
Uppåkra IF svart - Lunds BK vit  -      
 
13
18:30
tor
18:30    
Knutsvallen B-plan 7-manna 1
Hardeberga BK - Lunds BK blå  -      
14
18:30
fre
18:30    
Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
Åkarps IF 1 - Lunds BK gul  -      
15
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
AUGUSTI 2019
 
14
19:00
ons
19:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Värpinge IF röd  -      
17
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Torns IF orange  -      
17
13:00
lör
13:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Lunds FF vit  -      
 
24
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BK vit  -      
25
10:00
sön
10:00    
Färs & Frosta Arena, Höör B-plan 7-manna
Höörs IS blå - Lunds BK blå  -      
25
10:00
sön
10:00    
Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK röd - Lunds BK gul  -      
 
31
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Askeröds IF  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Arlövs BI blå  -      
01
11:30
sön
11:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Dalby GIF  -      
 
04
18:30
ons
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK  -      
07
11:00
lör
11:00    
Högalids IP, B-plan 7-manna 1
Harrie FF röd - Lunds BK vit  -      
08
11:45
sön
11:45    
Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
Malmö City FC gul - Lunds BK gul  -      
08
13:00
sön
13:00    
Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF svart - Lunds BK blå  -      
 
14
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - BK Höllviken vit  -      
15
10:30
sön
10:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Eslövs BK svart  -      
15
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Klågerups GoIF röd  -      
 
18
18:15
ons
18:15    
Smörlyckans IP
Lunds FF - Lunds BK  -      
20
18:30
fre
18:30    
Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
Malmö FF 2 - Lunds BK gul  -      
21
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF grön  -      
 
27
18:00
fre
18:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Lunds BK vit  -      
28
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Veberöds AIF vit  -      
28
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Lunds BK blå  -      
OKTOBER 2019
 
02
18:30
ons
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BK  -      
05
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - FC Rosengård  -      
05
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP
FC Rosengård - Lunds BK gul  -      
06
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Furulunds IK gul  -      
06
11:30
sön
11:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Veberöds AIF svart  -      
 
12
10:00
lör
10:00    
Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 2
Södra Sandby IF - Lunds BK vit  -      
12
10:00
lör
10:00    
Högalids IP, A-plan 7-manna 1
Harrie FF blå - Lunds BK blå  -      
13
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - FC Rosengård 1917 röd  -      
NOVEMBER 2019
 
30
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Anderslöv  -      
DECEMBER 2019
 
01
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Svedala  -      
 
07
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Skanör Falsterbo  -      
08
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - BK Höllviken  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier