Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P12 (Födda 07)

Matcher
DECEMBER 2018
 
01
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
 
Lunds BK blå - LB 07  -      
02
12:00
sön
12:00    
Berga IP Eslöv
Trollenäs IF - Lunds BK vit  -      
02
14:00
sön
14:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Åstorps FF  -      
JANUARI 2019
 
19
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Lödeköpinge IF  -      
20
10:30
sön
10:30    
Landskrona IP
bk landora - Lunds BK vit  -      
20
13:00
sön
13:00    
Actic
Bk Höllviken - Lunds BK blå  -      
 
27
12:00
sön
12:00    
Staffanstorp
Staffanstorp United - Lunds BK blå  -      
FEBRUARI 2019
 
02
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Hittarps IK  -      
03
11:00
sön
11:00    
Bjärred
Bjärreds IF - Lunds BK gul  -      
 
10
10:00
sön
10:00    
Tolvans IP
Lödde if - Lunds BK gul  -      
10
11:45
sön
11:45    
Rosengårds Ip
FC Rosengård - Lunds BK blå  -      
 
23
10:30
lör
10:30    
Mariedals IP
Lilla Torg - Lunds BK  -      
23
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK blå - Trelleborgs FF  -      
MARS 2019
 
02
09:30
lör
09:30    
Hylle IP
Hyllie IK - Lunds BK  -      
02
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Ramlösa Södra  -      
02
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Fortuna FF  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Bunkeflo IP
LB 07 - Lunds BK blå  -      
09
11:45
lör
11:45    
Kirseberg IP
Malmö City FC 1 - Lunds BK orange  -      
09
13:00
lör
13:00    
Kirsebergs IP
Malmö City FC 2 - Lunds BK Svart  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - IK Wormo  -      
17
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Trelleborgs FF  -      
APRIL 2019
 
13
16:00
lör
16:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Staffanstorp United FC vit  -      
13
17:30
lör
17:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Harrie FF röd  -      
14
sön
00:00    
Övrig plats
IF Lödde gul - Lunds BK svart  -      
14
sön
00:00    
Övrig plats
Helsingborgs IF röd - Lunds BK blå  -      
 
18
19:00
tor
19:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF orange - Lunds BK vit  -      
21
08:45
sön
08:45    
Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
FC Bellevue 1 - Lunds BK gul  -      
21
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Ramlösa Södra IF blå  -      
 
27
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF gul  -      
27
11:15
lör
11:15    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Lunds FF vit  -      
27
11:30
lör
11:30    
Dösjöbro IP B-plan 7-manna 2
Dösjöbro IF röd - Lunds BK blå  -      
MAJ 2019
 
03
18:00
fre
18:00    
Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF - Lunds BK svart  -      
04
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Bjärreds IF röd  -      
05
sön
00:00    
Övrig plats
Veberöds AIF - Lunds BK vit  -      
05
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Helsingborgs IF blå  -      
05
16:00
sön
16:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - IFK Göteborg  -      
 
12
sön
00:00    
Övrig plats
IF Limhamn Bunkeflo L1 - Lunds BK gul  -      
12
10:00
sön
10:00    
Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
Helsingborg City FC svart - Lunds BK blå  -      
12
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Maglasäte IF svart  -      
12
11:15
sön
11:15    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Staffanstorp United FC svart  -      
 
18
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Lunds SK  -      
18
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - FC Trelleborg blå  -      
18
12:00
lör
12:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Lunds BK svart  -      
19
13:00
sön
13:00    
Örbyvallen B-plan 7-manna 2
Fortuna FF röd - Lunds BK blå  -      
 
25
11:30
lör
11:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Eslövs BK röd  -      
25
13:00
lör
13:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Uppåkra IF svart  -      
26
sön
00:00    
Övrig plats
Lunds BOIS röd - Lunds BK vit  -      
26
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
 
30
17:00
tor
17:00    
Actic
BIF cupen - Lunds BK  -      
JUNI 2019
 
08
12:30
lör
12:30    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
09
sön
00:00    
Övrig plats
Bjärreds IF grön - Lunds BK svart  -      
09
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Helsingborgs IF röd  -      
09
12:30
sön
12:30    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK gul - Oxie SK röd  -      
 
15
11:30
lör
11:30    
Ättekulla IP A-plan 7-manna 1
Ramlösa Södra IF blå - Lunds BK blå  -      
16
sön
00:00    
Övrig plats
IF Limhamn Bunkeflo B2 - Lunds BK gul  -      
16
sön
00:00    
Övrig plats
Staffanstorp United FC blå - Lunds BK vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Dalby GIF  -      
 
30
17:00
sön
17:00    
Actic
Bara Cupen - Lunds BK  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier