Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P10 (Födda 09)

Matcher
DECEMBER 2018
 
28
11:55
fre
11:55    
Baltiska hallen (+ träningshall)
Skånecupen - Lunds BK gul  -      
28
14:15
fre
14:15    
Baltiska hallen (+ träningshall)
Skånecupen - Lunds BK vit  -      
JANUARI 2019
 
03
08:45
tor
08:45    
Bråhögshallen
Bråhögscupen - Lunds BK gul  -      
03
15:15
tor
15:15    
Bråhögshallen
Bråhögscupen - Lunds BK vit  -      
 
20
12:30
sön
12:30    
Veberöds idrottshall
Romelecupen 2019 - Lunds BK  -      
 
27
08:30
sön
08:30    
Harlösahallen
Harlösaspelen - Lunds BK  -      
FEBRUARI 2019
 
21
13:30
tor
13:30    
Gräshallen
Sportlovcupen - Lunds BK  -      
MARS 2019
 
03
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds BOIS  -      
 
19
17:20
tis
17:20    
Stångby IP
Torns IF - Lunds BK  -      
24
10:00
sön
10:00    
Dalby IP
Dalby GIF - Lunds BK  -      
 
30
09:30
lör
09:30    
Rosengårds IP
FC Rosengård - Lunds BK  -      
31
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Lunds FF  -      
APRIL 2019
 
06
08:30
lör
08:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK Vit - 7-mannakickoff  -      
06
09:00
lör
09:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK Svart - 7-mannakickoff  -      
06
13:30
lör
13:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK Gul - 7-mannakickoff  -      
 
14
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK gul - Lunds FF grön  -      
14
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK vit - Lunds BOIS  -      
 
21
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC svart - Lunds BK gul  -      
 
28
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - GOF IF  -      
28
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Värpinge IF vit  -      
MAJ 2019
 
01
10:00
ons
10:00    
Lindeborgs FF, Lindeborgsgatan, Malmö
LINDEBORGS CUP - Lunds BK  -      
05
09:30
sön
09:30    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF svart - Lunds BK gul  -      
05
11:00
sön
11:00    
Harlösa IP B-plan 7-manna
Harlösa IF - Lunds BK vit  -      
 
12
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF vit  -      
12
11:15
sön
11:15    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Genarps IF svart  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF - Lunds BK vit  -      
18
14:00
lör
14:00    
Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF blå - Lunds BK gul  -      
 
26
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Uppåkra IF svart  -      
26
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Furulunds IK gul  -      
 
30
09:30
tor
09:30    
Höllvikens IP
Halör Cup - Torsdag - Lunds BK  -      
31
09:30
fre
09:30    
Höllvikens IP
Halör Cup - Fredag - Lunds BK  -      
JUNI 2019
 
01
09:30
lör
09:30    
Höllvikens IP
Halör Cup - Lördag - Lunds BK  -      
 
08
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP, F-plan 9-manna
Bjärreds IF blå - Lunds BK gul  -      
09
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Lunds FF svart  -      
 
15
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Uppåkra IF grön  -      
15
13:10
lör
13:10    
Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
Värpinge IF röd - Lunds BK vit  -      
 
26
18:30
ons
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 4
Lunds BK - Intern turnering med P08/P09  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Stöd Lunds BK via
Sociala medier