SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P11 (Födda 10)

Matcher
MAJ 2021
 
08
09:30
lör
09:30    
Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
Oxie SK vit - Lunds BK gul  -      
09
14:00
sön
14:00    
Ekevallen Genarp
Genarp IF - Lunds BK  -      
 
16
10:00
sön
10:00    
Linero IP-Gräsplan, Tre Högars väg 1, 224 74 Lund
Linero IF - Lunds BK  -      
16
12:00
sön
12:00    
Linero IP-Gräsplan, Tre Högars väg 1, 224 74 Lund
Linero IF - Lunds BK  -      
 
22
11:30
lör
11:30    
Gamla IP, Klågerup
Klågerups GoIF - Lunds BK blå  -      
22
12:00
lör
12:00    
Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
Västra Ingelstad IS - Lunds BK gul  -      
23
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF grön  -      
 
28
18:00
fre
18:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Lunds BK vit  -      
29
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Malmö City FC svart vit  -      
30
12:00
sön
12:00    
Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
Kulladals FF orange - Lunds BK gul  -      
JUNI 2021
 
05
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK vit - GIF Nike vit  -      
05
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK gul - Lilla Torg FF vit  -      
 
12
12:00
lör
12:00    
Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
Uppåkra IF grön - Lunds BK gul  -      
13
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Staffanstorp United FC vit  -      
13
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Lunds FF vit  -      
 
21
18:30
mån
18:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Kvarnby IK gul  -      
AUGUSTI 2021
 
08
10:00
sön
10:00    
Svalebo, naturgräs 7-manna 1
Veberöds AIF - Lunds BK gul  -      
 
14
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
15
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Värpinge IF vit  -      
15
13:00
sön
13:00    
Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
Lunds FF vit - Lunds BK blå  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Lunds BK vit  -      
21
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Malmö City FC svart vit  -      
22
11:30
sön
11:30    
Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
Västra Ingelstad IS - Lunds BK gul  -      
 
28
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Lunds BK vit  -      
29
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - FC Möjligheten 1  -      
29
12:30
sön
12:30    
Gullviksborgs IP 7-manna
Malmö IKF - Lunds BK blå  -      
SEPTEMBER 2021
 
04
11:00
lör
11:00    
Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
Kulladals FF orange - Lunds BK gul  -      
04
12:00
lör
12:00    
Plan 8
Lunds BK vit - Trollenäs IF  -      
05
12:00
sön
12:00    
Plan 8
Lunds BK blå - Vellinge IF  -      
 
11
09:30
lör
09:30    
Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 1
Södra Sandby IF blå vit - Lunds BK vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Lilla Torg FF vit  -      
12
11:00
sön
11:00    
Kronetorpsvallen B-plan 7-manna
Arlövs BI 1 - Lunds BK blå  -      
 
17
18:30
fre
18:30    
Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
Åkarps IF 2 - Lunds BK gul  -      
18
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF grön  -      
18
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK blå - Genarps IF  -      
 
25
10:30
lör
10:30    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 2
Furulunds IK gul - Lunds BK vit  -      
26
11:15
sön
11:15    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 2
Klågerups GoIF - Lunds BK blå  -      
26
13:30
sön
13:30    
Sorgenfri IP, konstgräs
Malmö City FC svart - Lunds BK gul  -      
OKTOBER 2021
 
02
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK vit - GIF Nike vit  -      
03
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK blå - Kvarnby IK gul  -      
03
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK gul - Oxie SK vit  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Klagshamns IP Plan 8 7-manna 1
IFK Klagshamn blå - Lunds BK blå  -      
10
11:00
sön
11:00    
Hörby IP konstgräs 7-manna 1
Hörby FF svart - Lunds BK vit  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK P11 - Lunds BK P10  -      
17
10:00
sön
10:00    
Linero IP Konstgräs
Linero - Lunds BK  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Cuper & läger
Stöd Lunds BK via
Sociala medier