SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Lunds BK
Lunds bästa bollklubb sedan 1919
P15 (Födda 06)

Matcher
MAJ 2021
 
01
11:00
lör
11:00    
Smörlyckans IP, konstgräs
Lunds SK - Lunds BK2  -  12
02
13:30
sön
13:30    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK - Kvarnby IK2  -  3  
 
07
17:00
fre
17:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK - Malmö FF1  -  4  
09
13:00
sön
13:00    
Limhamn IP
LB07-1 - Lunds BK-12  -  3  
09
14:30
sön
14:30    
Limhamn IP
LB07-2 - Lunds BK-26  -  3  
 
13
13:00
tor
13:00    
Sandskogens IP, plan D
Ystads IF FF-1 - Lunds BK-11  -  3  
13
15:15
tor
15:15    
Sandskogens IP, Plan D
Ystads IF FF-2 - Lunds BK-SvA0  -  4  
15
13:00
lör
13:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK SvA - Ramlösa Södra IF0  -  2  
16
15:30
sön
15:30    
Österås IP
IFK Hässleholm - Lunds BK-11  -  6  
 
22
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK SvB - Heleneholms SK10  -  1  
23
10:00
sön
10:00    
Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
Trelleborgs FF-1 - Lunds BK-10  -  4  
23
16:00
sön
16:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK SvA - BK Olympic-29  -  0  
 
28
18:00
fre
18:00    
Rosengård Norra IP A-plan
FC Möjligheten - Lunds BK SvB2  -  5  
30
10:00
sön
10:00    
Centrumplanen Klostergårdens IP
Lunds BK Dam - Lunds BK P15 SvA0  -  11
30
17:00
sön
17:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK-1 - Kvarnby IK-11  -  0  
JUNI 2021
 
01
20:00
tis
20:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK-1 - IF Limhamn Bunkeflo-15  -  1  
02
18:45
ons
18:45    
Centrumplanen Klostergårdens IP
Lunds BK Dam - Lunds BK SvB0  -  6  
05
11:00
lör
11:00    
Bjärshögs IP A-plan
Åstorps FF - Lunds BK-10  -  2  
06
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK SvB - Dalby GIF blå3  -  5  
06
13:00
sön
13:00    
Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK SvA - Hyllie IK-24  -  3  
 
08
18:30
tis
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK SvA - Lunds BK P16 SkA1  -  4  
09
18:30
ons
18:30    
Klostergårdens IP - Centrumplan
Lunds BK U16-1 - Lunds BK P15-13  -  4  
12
11:30
lör
11:30    
Dalhems IP A-plan
BK Flagg - Lunds BK SvB2  -  5  
12
13:00
lör
13:00    
Limhamns IP, plan 1, konstgräs
IF Limhamn Bunkeflo-2 - Lunds BK SvA3  -  2  
13
18:00
sön
18:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK-1 - BK Olympic3  -  2  
 
16
18:00
ons
18:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK Sv A - Kvarnby IK-21  -  1  
18
19:00
fre
19:00    
Rosengårds IP B-plan
FC Rosengård - Lunds BK-10  -  6  
 
27
15:00
sön
15:00    
Åkarps IP
Lunds BK - Åkarps IF11  -  0  
JULI 2021
 
04
13:00
sön
13:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK - Backatorp IF4  -  2  
 
24
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP (Naturgräs), Helsingborg
Eskilsminne IF - Lunds BK4  -  6  
25
12:30
sön
12:30    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK - FC Trelleborg P055  -  1  
25
15:00
sön
15:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK-1 - IFK Malmö9  -  1  
 
30
18:00
fre
18:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK-1 - Halmstads BK2  -  1  
31
13:00
lör
13:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Lunds BK SvA - GIF Nike-12  -  3  
AUGUSTI 2021
 
05
14:00
tor
14:00    
Ängby IP
IF Brommapojkarna U15-1 - Lunds BK-12  -  1  
05
17:00
tor
17:00    
Kämpetorps BP
Älvsjö AIK-2 - Lunds BK-21  -  8  
06
10:00
fre
10:00    
Ängby IP
IF Brommapojkarna 06-3 - Lunds BK-24  -  8  
06
14:30
fre
14:30    
Tantolundens BP, Sthlm
Hammarby IF FF P06-2 - Lunds BK-23  -  8  
07
10:30
lör
10:30    
Skytteholms IP
AIK P06-S1 - Lunds BK-13  -  1  
 
14
14:00
lör
14:00    
Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK gul - IF Limhamn Bunkeflo5  -  2  
15
14:00
sön
14:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK SvB - FC Bellevue3  -  0  
 
17
19:15
tis
19:15    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK-1 - FC Rosengård 19174  -  2  
20
18:30
fre
18:30    
Bäckagårds IP plan 1
Kvarnby IK - Lunds BK gul0  -  2  
21
11:00
lör
11:00    
Rosengård Norra IP A-plan
FC Möjligheten - Lunds BK SvB0  -  10
22
16:00
sön
16:00    
Limhamns IP, plan 1, konstgräs
IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK-11  -  2  
 
28
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK SvB - Heleneholms SK19  -  0  
29
15:00
sön
15:00    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK-1 - IFK Hässleholm2  -  0  
SEPTEMBER 2021
 
04
11:00
lör
11:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK SvB - Åkarps IF3  -  3  
04
14:00
lör
14:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK gul - BK Olympic6  -  1  
 
10
19:00
fre
19:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs
Staffanstorp United FC - Lunds BK1  -  3  
12
11:00
sön
11:00    
Hedens IP
Ramlösa Södra IF - Lunds BK-10  -  7  
12
16:00
sön
16:00    
Bäckavallen A-plan
Spjutstorps IF - Lunds BK gul0  -  5  
 
18
17:00
lör
17:00    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK-1 - Trelleborgs FF3  -  0  
19
15:00
sön
15:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK gul - Dösjöbro IF5  -  0  
 
22
18:30
ons
18:30    
Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK P07 - Lunds BK P06 SvB2  -  2  
23
19:15
tor
19:15    
Dalby IP konstgräs
Dalby GIF blå - Lunds BK SvB0  -  9  
26
15:00
sön
15:00    
Bäckagårds IP plan 2
Kvarnby IK - Lunds BK-12  -  1  
 
28
19:00
tis
19:00    
Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK-1 - Malmö FF5  -  3  
30
18:30
tor
18:30    
Hyllie IP konstgräs
Hyllie IK - Lunds BK gul4  -  1  
OKTOBER 2021
 
01
18:15
fre
18:15    
Klostergårdens IP - Plan 3
Lunds BK P07 - Lunds BK P06 SvB2  -  2  
02
17:00
lör
17:00    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK-1 - Åstorps FF5  -  0  
03
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK SvB - BK Flagg4  -  2  
 
08
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - Lunds BK-11  -  5  
09
17:00
lör
17:00    
Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK gul - Landskrona BoIS 12  -  0  
 
16
13:00
lör
13:00    
Kristianstads IP, konstgräs 2
Kristianstads FC - Lunds BK  -      
 
20
19:00
ons
19:00    
Fridhemsparken, Ängelholm
Ängelholms FF - Lunds BK  -      
23
11:30
lör
11:30    
Borås Arena
Norrby IF - Lunds BK (GAIS open)  -      
23
18:00
lör
18:00    
Borås Arena A-plan, konstgräs
IF Elfsborg - Lunds BK (SEF)  -      
NOVEMBER 2021
 
01
16:15
mån
16:15    
SEF Trophy - Norrköping
Lunds BK-1 - Karlslunds IF FK  -      
02
08:30
tis
08:30    
SEF Trophy - Norrköping
Djurgårdens IF FF - Lunds BK-1  -      
02
16:30
tis
16:30    
SEF Trophy - Norrköping
IF Elfsborg - Lunds BK-1  -      
03
ons
00:00    
SEF Trophy - Norrköping
Slutspelslag - Lunds BK-1  -      
03
ons
00:00    
SEF Trophy - Norrköping
Slutspelslag - Lunds BK-1  -      
04
tor
00:00    
SEF Trophy - Norrköping
Slutspelslag - Lunds BK-1  -      
 
13
14:00
lör
14:00    
Centrumplanen Klostergårdens IP
Lunds BK - Mjällby AIF  -      
14
11:00
sön
11:00    
Klågerups IP
Klågerups GoIF - Lunds BK  -      
 
20
lör
00:00    
Klostergårdens IP - Plan 4 1/1
Eventuellt Lunds BK-1 - Östers IF  -      
 
27
14:00
lör
14:00    
Halmstad Arena
Halmstads BK - Lunds BK-1  -      
 
Huvudsponsor
Guldsponsor
Silversponsor
Cuper & läger
Stöd Lunds BK via
Sociala medier